Hakkımızda

Yeditepe Üniversitesi Mezunları Dayanışma Derneği (YUMED), 2009 yılında kuruldu. Yeditepe Üniversitesi camiasını bir arada tutmak ve mezunlarının üniversiteleri ile ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla yola çıktı. 6 bin civarında üyesi ve etkin hizmetleri ile camiayı bir arada tutuyor ve Yeditepe Üniversitesine destek veriyor...

Misyonumuz

Yeditepe Üniversitesi, öğrencileri, öğretim üyeleri ve mezunları ile Türkiye'nin önde gelen vakıf üniversitelerinden birisidir. Yeditepe Üniversitesi mezunlarının hem üniversitemiz hem de ülke standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunabilmesi için tüm Yeditepe mezunlarına önemli görevler düşmektedir. Yeditepe Üniversitesi Mezunları Dayanışma Derneği’nin misyonu, mezunları birbirleri ve üniversite ile sürekli bağlantı içinde tutmak; Yeditepe Üniversitesi mezunlarının üzerine düşecek görevlerin organize edilmesini ve yerine getirilmesini sağlamaktır.

Vizyonumuz

Birlikteliği daim kılarken, mezunlarımız arasında köprü kurmak ve bu güzel aileden Atatürk’ün ilkeleri ışığında, Türkiye’deki en etkili, en verimli, mezunları ile en iyi iletişimi kuran, onları başarıya götüren uluslararası bir camia yaratmaktır.

Başkanımız Burak Akburak

Giresun Espiye’li olan Burak Akburak orta ve lise öğrenimini Ortadoğu Kolejinde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü bitirdikten sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okudu. Yüksek Lisans eğitimine Turgut Özal Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında devam etmektedir. Vatani görevini Tunceli'de tamamladı. Yeditepe Üniversitesi’nin ilk öğrenci birliğinin oluşmasında aktif rol aldı.O dönemde İşletme Kulübü’nün kurulmasına öncülük etti. Ayrıca; Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanlığı ve Genç Demokratlar Derneği Başkanlığı yapmakta olan Burak Akburak’ın Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Yeşil Giresun Belediye Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Giresun Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Giresun Kalite Fındık Tanıtma Derneği Kurucu Üyeliği devam etmektedir. Teknoloji, ithalat - ihracat, inşaat alanlarında faaliyet gösteren grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Akburak evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Yönetim Asil

 1. Burak Akburak
 2. Sabri Burak Bostancı
 3. Hüseyin Aygün
 4. Kübra Küçükerden Koçan
 5. Selçuk Meral
 6. Bertan Demiryürek
 7. Erman Baltacı
 8. Gökhan Baloğlu
 9. Bahman Bayat

Yönetim Yedek

 1. Tunçhan Tunç
 2. Yiğit Sayın
 3. Şeref Erdem Eren
 4. Arda Siman
 5. Ali Polat
 6. Süleyman Çınar
 7. Serdar Gerdan

Denetim Asil

 1. Çağlar Kuzlukoğlu
 2. Tarcan Serdaroğlu
 3. Fırat Aygün

Denetim Yedek

 1. Gökhan Gölükçü
 2. Yavuz Baransel Baykara
 3. Serdar Çubukçu

Yüksek İstişare Kurulu Asil

 1. Onur Şöhretoğlu
 2. Burak Yolbulan
 3. Başar Necipoğlu
 4. Tolga Alişoğlu
 5. Abdullah Ayaz
 6. Barış Fırat Kavlak
 7. Hakkı Yıldız
 8. Eren Can
 9. Kahraman Şamlı
 10. Aydın Nurkılıç
 11. Başaran Yaşlı

Yüksek İstişare Kurulu Yedek

 1. Sena Nalbantoğlu
 2. Oktay Moralı
 3. Soner Topsakal
 4. İzzet Bayraktar
 5. Muhammet Onaylı
 6. Kürşat Çınar

Disiplin Asil

 1. Selda Bostancı
 2. Serhan Damcı
 3. Yiğit Gül
 4. Aykut Melikoğlu
 5. Erkan Sert

Disiplin Yedek

 1. Eda Yüksekgönül Özsanç
 2. Veli Can
 3. Merve Baykal
 4. İzzet Bayraktar
 5. Serap Melikoğlu